Uwaga uczniowie oddziałów trzecich gimnazjalnych!

Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019 będą Wam przekazywane na bieżąco przez doradcę zawodowego i wychowawczynie.

Z poważaniem - Ilona Dziuba, dyrektor szkoły

Uwaga przyszli czwartoklasiści i siódmoklasiści, a przede wszystkim Ich Rodzice!

SZANOWNI PAŃSTWO I DRODZY UCZNIOWIE!

Wreszcie nadszedł czas publikacji naszej oferty edukacyjnej. Jest ona oparta na naszych wieloletnich doświadczeniach w tym względzie. Ale nie tylko. Przede wszystkim fundamentem naszych propozycji są nauczyciele, a właściwie Ich: sprawdzone pomysły, zaangażowanie, pasja nauczania, znajomość procesów uczenia się (ocenianie kształtujące), wiedza odnośnie prognoz na rynku pracy. Jakie mamy propozycje? Oto one:

1. oddziałom czwartym proponujemy, absolutny hit tego roku szkolnego, rozszerzenie z języka angielskiego (planujemy otworzyć takie dwa oddziały),

2. oddziałom siódmym proponujemy do wyboru oddział:
  • matematyczno-informatyczny
    (języki obce: język angielski - kontynuacja, język niemiecki - rozpoczynany od klasy 7)
    Matematyka to przedmiot egzaminu ósmoklasisty, ale również maturalny. Warto na niego postawić, szczególnie planując przyszłość techniczną swojego dziecka. A informatyka... toż to "język przyszłości". Ci, którzy rozpoczynają wcześniej przygodę z tym przedmiotem mają szansę wykazania się i rozwoju już w szkole średniej, a potem są zaraz zauważani na uczelniach. Mają po prostu lepszy start. Programiści nie mają problemu ze znalezieniem pracy.
  • biologiczno-chemiczny
    Czy dziecku uczenie się przyrody nie sprawiało kłopotu? Czy myśleliście Państwo o pokierowaniu dziecka ku np. medycznemu wykształceniu? Zajęcia w tej klasie mogą z jednej strony zweryfikować te plany, a z drugiej strony dać dziecku lepszy start w takich oddziałach w LO.
  • z rozszerzonym językiem angielskim
    (drugi język obcy, rozpoczynany od klasy 7, to język hiszpański)
    Dzisiaj znajomość języków obcych jest podstawą ... wszystkiego. Począwszy od możliwości rozmowy podczas zagranicznych wakacji, a skończywszy na rynku pracy. Wybraliśmy dwa języki najpopularniejsze w świecie: niekwestionowany nr 1 - język angielski, nr 2 - język hiszpański.

Więcej informacji przedstawię podczas spotkania, na które serdecznie zapraszam. Odbędzie się ono 8 maja 2018r. o godzinie 18:00 w budynku naszej szkoły. Będzie można wówczas również porozmawiać z nauczycielami prowadzącymi rozszerzenia oraz uczniami obecnych oddziałów 4  i  7. Zapraszam też na tzw. drzwi otwarte szkoły. Odbędą się one w dniach 16 – 18 maja 2018r. (codziennie  od 10:00 do 15:00). Podejmując ostateczną decyzję o wyborze naszej oferty edukacyjnej warto po prostu przyjść i przyglądnąć się naszej zwykłej, szkolnej codzienności. Dodam, że rejonizacja podczas rekrutacji do tych oddziałów nie obowiązuje.

Załączniki:

• Folder szkoły
  • Formularz wniosku - wreszcie  gotowy!

Uwaga Rodzice przyszłych przedszkolaków!

SZANOWNI PAŃSTWO!

Oto komunikat, który ukazał się na stronie internetowej Gminy Wieliczka: "Szanowni Państwo! W związku z koniecznością unieważnienia przetargów na roboty budowlane polegające na adaptacji pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieliczce ... z uwagi na brak wykonawców, informujemy, iż nabór na miejsca w ramach projektu "Czas zapisać dziecko do przedszkola" nie będzie prowadzony w rekrutacji podstawowej. O terminie naboru uzupełniającego będziemy Państwa informować poprzez stronę internetową Gminy Wieliczka www.wieliczka.eu."

Zatem czekamy na terminarz naboru uzupełniającego. Przypomnę, że planowane jest otwarcie 1 grupy oddziału przedszkolnego dla dzieci 5, 6- letnich, który zapewnia opiekę od 7:00 do 17:00. Nabór będzie miał charakter elektroniczny. Więcej informacji na ten temat znajdzie się na stronie internetowej Gminy Wieliczka - zobacz tutaj...

Z poważaniem - Ilona Dziuba, dyrektor szkoły

Uwaga Rodzice przyszłych pierwszoklasistów!

SZANOWNI PAŃSTWO!

Rekrutacja dobiegła końca. W  związku  z  brakiem  miejsc  nie  będziemy  prowadzić  rekrutacji  uzupełniającej. Prosimy o przekazanie informacji o gotowości szkolnej dziecka do końca maja. Niewątpliwie ułatwi to nam tworzenie poszczególnych oddziałów pierwszych. Na koniec czerwca 2018r. planujemy zorganizowanie pierwszego spotkania rodziców wszystkich przyjętych dzieci, wychowawców i dyrekcji (wówczas też będziemy przyjmować zgłoszenia do świetlicy). Jego dokładny termin zostanie przekazany listownie bezpośrednio do rodziców. Proszę spokojnie na tę informację czekać.