"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi."

Jan Paweł II

Rada Rodziców wspólnie z Zarządem Samorządu Uczniowskiego prowadzi konkurs, począwszy od roku szkolnego 2007/2008, wyłaniający niezawodnego ucznia i niezawodną klasę w naszym gimnazjum. Jego głównym kryterium jest nie średnia w nauce, ale działalność dla drugiego człowieka, szkoły i środowiska. Zarząd Samorządu Uczniowskiego wybiera naszych "Niezawodnych", zatem regulamin konkursu znajduje się w Ich gablocie i zobacz tutaj.... Fundatorem nagród jest Rada Rodziców, zaś rozstrzygnięcie następuje zawsze podczas uroczystości kończących każdy rok szkolny.

Od roku szkolnego 2014/15 rozpoczęto realizację konkursu wyłaniającego niezawodnego nauczyciela. W tworzeniu jego regulaminu brali udział sami uczniowie i dyrektor szkoły - zobacz tutaj... Jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce również podczas akademii wieńczących dany rok szkolny, a niezawodny nauczyciel otrzymywać będzie Nagrodę Dyrektora.

W roku szkolnym 2016/2017 tytuł:

- NIEZAWODNEGO NAUCZYCIELA otrzymał
Pan Stanisław Dzidek

- NIEZAWODNEGO UCZNIA otrzymał
Jakub Kostrz z klasy 3b

- NIEZAWODNEJ KLASY przypadł
ponownie (po raz trzeci...) klasie 3b
(wychowawczyni - Pani Magdalena Parszywka")

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !